Car charger with 1xUSB 2xUSB-C socket Baseus 65W CGJP010013
product brand:
producer code:
CGJP010013
EAN:
  • High performance - fast charging of 3 devices at once
  • USB Output: 5V/3A; 9V/2A; 10V/2A; 12V/1.5A
  • USB-C1 output: 5V/3A; 9V/2.77A; 12V/2.08A
  • USB-C2 output: 5V/3A; 9V/2.22A; 12V/1.6A
  • Total Output Power: 65W
  • input voltage: 12V - 24V DC
  • Aluminum housing
  • illuminated blue ring
View full product description
new
wish list
Low stock
pcs.
Add to cart
Baseus Golden Contactor Pro 65W – fast and reliable car charger
The Baseus Golden Contactor Pro is a powerful car charger with a power of up to 65W, which provides fast and safe charging on any route. With three ports — 2× USB-C and 1× USB-A — you can power multiple devices simultaneously without sacrificing performance.
Fast charging without compromise
Multi-device convenience
Safe and well-thought-out design
Product features Car charger with 1xUSB 2xUSB-C socket Baseus 65W CGJP010013
Model / Manufacturer Code
CGJP010013
Charger type
  • Automotive
Input voltage
  • 12 - 24 V DC
Total Output Power [W]
  • 65
  • Wariant podłączenia: 25W + 20W + 20W = 65W
List of output ports
  • USB-A
  • USB-C (PD)
  • USB-C (PD)
Dominant color
grey
Security
  • Before reloading
  • Against overload / short circuit
  • Overheat protection (charger)
Additional information
  • original manufacturer's packaging
Model / Manufacturer Code
CGJP010013
Charger type
  • Automotive
Input voltage
  • 12 - 24 V DC
Total Output Power [W]
  • 65
List of output ports
  • USB-A
Dominant color
grey
Security
  • Before reloading
Additional information
Product Safety Data Car charger with 1xUSB 2xUSB-C socket Baseus 65W CGJP010013